Ile kosztuje karta lunchowa

Karty lunchowe są najczęściej wydawane pracownikom przez pracodawców jako forma dodatkowego świadczenia pozapłacowego, przeznaczonego na dofinansowanie zakupu gotowych posiłków. Zazwyczaj kwota na karcie jest ustalana przez pracodawcę i zależy od polityki firmy oraz umowy zawartej z dostawcą usług lunchowych. Standardowa karta lunchowa obejmuje pewną kwotę środków, które można wykorzystać na posiłki w wybranych restauracjach lub sklepach spożywczych. W Polsce wartość zasilenia karty lunchowej do 300 zł jest zwolnione z oskładkowania na ZUS (dane na lipiec 2023).

Cena karty lunchowej może różnić się w zależności od lokalizacji Twojej firmy i dostawcy usług. Ponieważ sytuacja na rynku dostawców gotowych posiłki zmienia się bardzo dynamicznie, bardzo trudno jest określić cen w Twojej okolicy.

Najpopularniejszym dostawcą kart lunchowych w Polsce jest firma Sodexo, na jej stronie możemy znaleźć informację o cenach kart lunchowych. Poniżej przykład wyliczenia dla zakupu 10 kart, zasilonych kwotą 300 zł każda. Proszę jednak pamiętać, że to są ceny standardowe, możemy dla Państwa uzyskać spore zniżki.

Zachęcamy do kontaktu, możemy pomóc w doborze i negocjacjach z dostawcami benefitów pracowniczych.

Leave a Reply